Komiksy- rodzaj twórczości, który przekonał do siebie nawet twórców filmowych

Na świecie są wytwory ludzkiej działalności czy to artystyczne, czy to literackie, które potrafią rozpalić umysły ludzkie do czerwoności i sprawić, że ich wyobraźnia po prostu pracuje na najwyższych obrotach. Do takich uniwersalnych dzieł można dodać z pewnością komiksy.

Jaka jest przyczyna popularności komiksów?

Po pierwsze są pisane prostym, zrozumiałym i ciekawym językiem. Po drugie opisują rzeczy nierealne lub mało prawdopodobne, a jednak nie oznacza to, że są wyśmiewane czy deprecjonowane. Jest wręcz na odwrót.

Ponadto potrafią zaangażować w czytanie nie tylko nasz umysł, ale również resztę zmysłów. O ich merytorycznej wartości świadczy choćby fakt, że na ich podstawie powstało mnóstwo filmów i kreskówek. Zwłaszcza dzieciom adaptacje filmowe komiksów bardzo się podobają.

Jak powstają komiksy?

Jest to tak naprawdę połączenie dwóch przeciwstawnych profesji, czyli pisarskiej i artystycznej. Kto inny opracowuje szatę graficzną danego komiksu. A kto inny zajmuje się pisaniem tekstów do niego. Jednak efekt wspólnych wysiłków jest przeważnie taki, iż obie te zmienne idealnie do siebie pasują, się wzajemnie uzupełniają oraz przenikają.

Mało tego świetne i drapieżne rysunki oraz celne i dobitne teksty prowadzą do tego, że niby takie lekkie dzieło, jak komiks- czyta się z wypiekami na twarzy. A to ze względu, że jest tak wciągające i interesujące.

Bogatą ofertę komiksów znajdą państwo na: https://egmont.pl/komiksy