Gry pamięciowe świetną rozrywką dla całej rodziny

Planszowe gry pamięciowe to rewelacyjna rozrywka dla całej rodziny lub grupy przyjaciół. Zapewniają doskonałą zabawę nie tylko dzieciom i młodzieży, ale także osobom dorosłym.

Gry pamięciowe kształtują dobrą pamięć wzrokową i są doskonałym sposobem na zabicie nudy oraz wspaniałe spędzenie czasu wspólnie z najbliższymi. Tego typu gry to przyjemny i skuteczny trening umysłu, wspomagający funkcjonowanie koncentracji i pamięci. Maja bardzo duży wpływa na rozwój orientacji przestrzennej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. Gry pamięciowe to rozrywka nie tylko dla najmłodszych. Starsi gracze równie chętnie zasiadają do gry łącząc tak ważne dla zdrowia ćwiczenia pamięci z możliwością uczenia się rzeczy dla nich zupełnie nowych. Taka sytuacja gdzie człowiek dorosły może połączyć dwie bardzo wartościowe rzeczy razem, jest dla ludzi starszych niezwykle pociągająca, zwłaszcza że w życiu codziennym mają sporo wolnego czasu.

Do najbardziej popularnych gier pamięciowych zaliczamy gry typu memory. Gra składa się z kartoników z obrazkami, które mogą mieć różne kształty i być wykonane z różnych materiałów. Gra polega na znalezieniu dwóch takich samych obrazków.

Inna ciekawe zabawy to gry w skojarzenia, w których na podstawie małego fragmentu obrazka należy zgadnąć co to jest. Bardzo interesującymi grami pamięciowymi są gry typu lotto, gdzie należy wylosowany obrazem położyć na odpowiednie miejsce wśród wielu innych. No i oczywiście gry „Kto to jest” gdzie zadając pytania o różne cechy postaci musimy odgadnąć , która to jest.