Ciekawe gry familijne

Granie w gry planszowe i karciane to najlepszy sposób na zabicie nudy. Do tego gry familijne pomagają lepiej zintegrować rodzinę, bądź grupę znajomych. Ta świetna rozrywka potrafi odciągnąć dzieci od komputera i zmotywować do spędzania czasu z rodziną. Ciekawych gier familijnych jest naprawdę sporo, a oto kilka z nich, na które warto zwrócić uwagę.

Dixit

To gra, która rozwija wyobraźnie i skłania do myślenia. Zarówno dorośli jak i dzieci będą się przy niej dobrze bawiły. Ta gra familijna posiada ciekawą grafikę, która na pewno umili czas rozgrywki. Sprawdzi się zarówno w rodzinnym gronie, jak i wśród młodzieży, osób starszych.

5 sekund

To gra, w której gracze mogą sprawdzić swoją szybkość. Do wykorzystania jest tylko 5 sekund, a to niewiele by udzielić poprawnej odpowiedzi. W tej grze trzeba szybko myśleć i szybko mówić. Jest przeznaczona dla 3-6 graczy i na pewno żaden z nich nie zakończy rozgrywki znudzony.

Monopoly

Wymieniając gry familijne nie można pominąć monopoly. To gra planszowa, którą kojarzy prawie każdy. To właśnie w niej można szybko zdobyć wielką fortunę, ale równie szybko ją stracić. Ta gra familijna uczy strategicznego myślenia i jest świetnym rozwiązaniem na nudne wieczory.

Dobble

Gra, która sprawdzi się zarówno na urodzinowej imprezie, jak i w rodzinnym gronie – to właśnie dobble. Tutaj liczy się szybkość i spostrzegawczość, a aby wygrać trzeba być mocno skupionym. Żeby przeprowadzić rozgrywkę wystarczą tylko dwie osoby, ale grać może nawet osiem. Poradzą z nią sobie już najmniejsze dzieci.