Gry planszowe na imprezę – jaką wybrać?

Czasami zdarza się tak, że mimo starań gospodarza uczestnicy imprezy stają się znużeni. Najłatwiej będzie ich rozruszać za pomocą gier planszowych na imprezę. Często bazują one na rywalizacji i spostrzegawczości, dzięki czemu łatwo podnoszą ciśnienie.

Jak wybrać grę planszową na imprezę?

Kupując gry planszowe na impreze, należy zwrócić uwagę na to, dla ilu graczy są przeznaczone oraz w jakim wieku uczestnicy mogą być. Po tym można zwrócić uwagę na zasady rozgrywki, które nie powinny być zbyt skomplikowane – inaczej straci się mnóstwo czasu na tłumaczenie ich.

Gra dla młodszych i starszych

„Dixit” to gra pobudzająca wyobraźnię, ponieważ bazuje na skojarzeniach. Jeden gracz kładzie zakrytą kartę i wypowiada swoje skojarzenie, a następnie wszyscy pozostali też kładą karty w taki sposób, żeby nikt ich nie widział. W kolejnym etapie gracze próbują odgadnąć, która karta została położona jako pierwsza.

Gra dla przyjaciół

„EGO” to gra polegająca na odgadywaniu odpowiedzi danego uczestnika. Jednocześnie obstawia się różną ilość żetonów w zależności od tego, jak bardzo pewnym jest się odpowiedzi. Jak widać, gry planszowe na impreze mogą służyć również lepszemu poznaniu się.

Klasyk imprez

Monopoly to jedna z najpopularniejszych i najlepszych gier na imprezę. Uczestniczyć w niej może aż sześciu graczy, a rozgrywka potrafi zająć nawet kilka godzin. Dużym plusem jest to, że wiele osób zna zasady gra, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu na ich tłumaczenie. Monopoly spełnia wszystkie oczekiwania stawiane grze planszowej na imprezę.