gry edukacyjne

Najlepsze gry planszowe

Gry planszowe edukacyjne to wspaniały pomysł na spędzenie czasu wolnego z rodziną bądź przyjaciółmi! Tego typu gry pomagają się zrelaksować oraz odpocząć po całym dniu pełnym pracy. Dodatkowo jest to też świetny sposób na rozwinięcie swoich umiejętności oraz zdobycie nowej wiedzy. Dlatego też czas spędzony na graniu w gry planszowe jest czasem doskonale spożytkowanym i zdecydowanie warto mieć w swoim domu przynajmniej kilka takich gier, które szybko staną się trafionymi umilaczami, nie tylko zimowych wieczorów.

Jakie gry edukacyjne warto poznać?

gry edukacyjneJeśli chodzi o najlepsze gry edukacyjne, z całą pewnością warto zagrać w Scrabble. Jest to już bardzo stara i popularna gra, ale nic nie uczy nowych słów, jak właśnie Scrabble. To właśnie ta gra pozwala sprawdzić swoje słownictwo oraz poznać nowe wyrażenia. Zasady nie są skomplikowane, dlatego też w tą grę może grać cała rodzina, bez żadnych ograniczeń wiekowych!

Bardzo ciekawą i stosunkowo świeżą grą jest „Dzieci kontra rodzice – smaki świata”. Jest to gra w formie pytań i odpowiedzi, dzięki której można poznać odpowiedzi na najbardziej zaskakujące pytania z dziedziny kulinarnej.

Fajnym wyborem będzie także „Gra w życie”, która wygląda trochę jak słynne już „Simsy”, tyle że tym razem jest ona w wersji planszowej. Gra tego typu na pewno nauczy dzieci zaradności, umiejętności zarządzania pieniędzmi oraz pozwoli im chociaż przez chwilę pobawić się w prawdziwe, dorosłe życie. Kto wie, może spodoba im się tego typu nowa i nieznana do tej pory przygoda?