Najpopularniejsze rodzaje gier planszowych

Mimo że gry komputerowe coraz częściej zastępują planszówki, te drugie wciąż są projektowane i produkowane. Obecnie specjalizujące się w nich sklepy oferują swoim klientom całą gamę rozmaitych towarów, wśród których można znaleźć te kierowane do dzieci, osób dorosłych czy np. nastolatków.

Gry familijne

Inaczej nazywane rodzinnymi. To dobrze wszystkim znane gry planszowe, których zasady są na tyle proste i niewymagające, aby nawet najmłodsze osoby były w stanie je opanować. Gry wyróżniają interesującą fabułą, dlatego nawet dorośli czerpią z nich wielką przyjemność. Ostatnio jedną z popularniejszych planszówek tego rodzaju jest „5 sekund”.

Gry przygodowe

Uwielbiane przez starsze dzieciaki. Sprawiają, że gracze mogą wcielić się w rolę niesamowitych bohaterów i wspólnie z nimi przeżyć wspaniałe przygody, odkrywając nowe i niezwykłe światy. Bardzo często łączą w sobie elementy fantasy.

Gry logiczne

Należą do nich chociażby popularne szachy, warcaby czy nawet bierki. Występują wśród edukacyjnych gier planszowych, ponieważ potrafią wiele człowieka nauczyć. Aby przez nie przejść, należy być przede wszystkim bardzo skupionym, szybko myśleć oraz w sposób logiczny rozwiązywać różne problemy. To doskonały sposób na pobudzenie mózgu do działania.

Gry edukacyjne

Idealny wybór dla rodziców chcących kupić swoim dzieciom coś atrakcyjnego i jednocześnie wartościowego. Gry edukacyjne kształcą graczy w zakresie m.in. matematyki, biologii, historii czy geografii. Są wspaniałą alternatywą dla zwykłych podręczników.