harry potter plakat

Świat Harry’ego Pottera

Harry Potter jest postacią dobrze znaną na całym świecie głównie ze swoich czarodziejskich umiejętności. Nie jest to jedyny znak rozpoznawalny bohatera. Na czole młodego chłopca, którego poznajemy w pierwszej części powieści J.K.Rowling „Harry Potter i kamień filozoficzny”, widnieje znak błyskawicy. Po przeczytaniu książki czy obejrzeniu filmu, wiele osób czekało na list ze szkoły dla czarodziejów Hogwart. Magiczny świat, w którym uczy się główny bohater wraz ze swoimi przyjaciółmi oraz przedmioty w szkole, poruszył serca milionów.

Magiczny świat Hogwartu

Hogwart w historii bohatera jest szkołą, w której nie tylko uczniowie uczą się zaklęć czy latania na miotle. Spotykają się na terenie szkoły również z różnymi zagadkami do rozwikłania i problemami do rozwiązania. Jako nastolatkowie przeżyli bardzo wiele przygód, które nie zawsze były pozytywne dla bohaterów. Wizja czarodziejskiego świata urzekła nie tylko młode pokolenie ale również starszych. Część chcąc przeżyć choć chwilę w zaczarowanym świecie Harry’ego Pottera, wybierała za kostium halloweenowy jeden z czterech szat uczniów Hogwartu i na ulicach wymachiwało różdżkami rzucając zaklęcia.

Kraina czarów w domu

Kostium czarodzieja jest jednym z najpopularniejszych przebrań od czasu pierwszej książki, jednak Halloween nie trwa cały rok. Aby przenieść się w świat bohatera lub częściowo poczuć się jak w jego świecie, można oczywiście znaleźć wiele sposób na domowy klimat wyjęty z filmu. Płyta ze ścieżką dźwiękową z filmu na pewno wprowadzi muzycznie w magiczny klimat, a na zapełnienie go wizualnie na pewno zda się plakat. A może Harry Potter plakat? Kto nie marzył o plakacie ze swoim ulubionym bohaterem? Obecność samego głównego bohatera na pewno pomoże wczuć się w klimat zaczarowanego Hogwartu. Najlepsze sposoby na zaczarowany świat Harry’ego Pottera w domu:

– ścieżka dźwiękowa z filmu

– Harry Potter plakat (dostępny pod linkiem: https://www.galeriaplakatu.com/harry-potter)

– szata domownika Hogwartu

– książki

– filmy