Nowy wymiar czytania książek – czym są audiobooki?

Nie ma nic przyjemniejszego niż spędzenie kilku godzin na czytaniu nowej książki, z kubkiem ciepłej herbaty u boku. Jednak tempo życia, w jakim się funkcjonuje, wieczny niedoczas i nadmierna ilość obowiązków powodują, że wizja takich chwil jest nie raz niemal nieosiągalna. Co można zrobić w tej sytuacji, aby nie musieć rezygnować z pasji czytania?

Nowy wymiar czytania książek

Dla fanów czytania, którzy nie mają czasu rozwijać swojej pasji, doskonałą opcją wydają się być audiobooki. To przecież nadal książki, jednak nie są one do czytania – a do odsłuchiwania. To świetny pomysł na kreatywne spędzenie czasu w korku, urozmaicenie sprzątania czy rytuału wieczornej kąpieli. Audiobooków można słuchać przecież wszędzie i w dowolnym momencie przestać je czytać.

Dużą zaletą produkcji audiobooków, kosztem papierowych książek – jest oszczędność drzew. Nie da się ukryć, że za każdą wydrukowaną książką, stoi przecież ścięte drzewo.

Wiadomo, że niektórym osobom nic nie zastąpi zapachu świeżo otwartej książki, jednak warto sprawdzić, czy opcja audiobooków nie będzie jednak lepsza. Nie trzeba również inwestować dużych pieniędzy w zakup coraz to nowszych pozycji i nie trzeba organizować miejsca na półce – wszystko ma się w telefonie lub w tablecie.

Jak słuchać audiobooków?

Do słuchania audiobooków https://www.ibuk.pl/audiobooki.html potrzebny jest przede wszystkim sprzęt. Może to być komputer, tablet, telefon albo – na przykład – odtwarzacz CD, jeśli audiobook jest w takiej formie nagrany. Warto korzystać z darmowych książek czytanych.

Dobrą opcją są również specjalne aplikacje, sprzedające tego typu literaturę. Znaleźć można obecnie niemal każdą pozycję – od lektur szkolnych, po literaturę faktu, kryminały, nowości i bestsellery. Raz kupując dostęp do aplikacji, można wielokrotne korzystać z tego samego dzieła literackiego.