Ćwiczenie skupienia i logicznego myślenia, czyli o grze Ubongo

„Ubongo” udowadnia, że sukces gry wcale nie leży w zawiłej fabule czy zaskakującej grafice. Prostota i potrzeba rozwiązywania logicznych zagadek – to jest klucz do zwycięstwa. Skomplikowane gry wymagają czasu i skupienia by w ogóle nauczyć się w nie grać. Ubongo gra to świetna pozycja dla osób, które bez długich wstępów chcą się po prostu dobrze bawić.

Czym jest Ubongo?

Jeśli ktoś pamięta kultową grę Tetris, może być pewien, że Ubongo przywróci mu o niej wspomnienia. Najprościej tłumacząc Ubongo to taki tetris, ale przeniesiony w prawdziwą przestrzeń. Każdy uczestnik otrzymuje małe plansze z różnymi kombinacjami figur, które musi ułożyć we wskazany sposób. Wszystko pod presją czasu, który odmierza specjalna klepsydra.

Dla kogo to gra idealna?

Ubongo to gra idealna dla osób, które lubią raz w tygodniu zagrać sobie w coś nieskomplikowanego, ale przy czym będą się świetnie bawić. Dodatkowo grać można w dwóch wersjach, jedna jest dostosowana dla dzieci, druga natomiast ma na tyle wysoki poziom, że nawet dorośli mają nie lada wyzwanie do wykonania. Pamiętać trzeba, że jest to gra dla dzieci powyżej 8 lat – młodsze mogą sobie z taką łamigłówką nie poradzić. Ubongo to świetna zabawa, która rozwija umiejętności spostrzegania.

Na Egmont.pl można znaleźć więcej informacji o grze Ubongo oraz innych ciekawych planszówkach.