Zagrajmy w gry planszowe strategiczne!

Bycie rodzicem nastolatka to często niemałe wyzwanie. Młody człowiek u progu dorosłości przechodzi w swoim życiu ogromne zmiany, na które nie zawsze jest gotów.

Wspólne spędzanie czasu – to podstawa!

Nastolatek, jak każde dziecko, potrzebuje uwagi rodzica, nawet jeżeli uparcie twierdzi, że jest inaczej. Planowanie wspólnego czasu bywa jednak trudne – „nie chcę, nie będę, to głupie!” – który rodzic się z tym nie spotkał? Kluczowa jest tutaj cierpliwość i akceptacja – okres dorastania nie jest łatwy. Szczególnie dla dziecka.

Pomysł na wspólne popołudnia

Nastolatek najchętniej większość czasu spędzałby ze znajomymi lub sympatią. Jeśli jednak uda się zatrzymać go w domu – warto zaplanować wspólne spędzenie wolnego czasu inaczej niż w osobnych pokojach lub przed telewizorem. Dobrym pomysłem będzie zrobienie czegoś razem – gotowanie, pieczenie ciast, majsterkowanie lub gry planszowe i karciane.

Jakie gry dla nastolatka?

Oczywiście – nastolatek nie będzie grał w „głupie gry dla dzieci”. Warto więc na taką okazję zaopatrzyć się w „dorosłe” gry planszowe strategiczne. Takie strategiczne gry planszowe wymagają zwykle głębszego namysłu oraz planowania swoich ruchów. Uczą cierpliwości, konsekwencji, ale i elastyczności. Gry planszowe strategiczne są świetnym elementem nauki radzenia sobie z negatywnymi emocjami i oswajania z porażką – nie zawsze przecież można wygrywać. Strategiczne planszówki mogą stać się płaszczyzną porozumienia na linii rodzic-nastolatek.